Jsme zpátky v Olomouci! Po třech týdnech strávených nejdříve v tichu exercicií a následně v ruchu světa na praxích, jsme se sjeli zpátky, abychom pokračovali ve formaci. A co zajímavého se za posledních pár dní v konviktu událo?

Přes víkend proběhly pravidelné rekolekce. Ty by se tentokrát dali nazvat téměř „MegaRekolekcemi“. Otci biskupovi Konzbulovi jsme totiž naslouchali společně se všemi bohoslovci. Zamýšleli jsme se především nad Ježíšovým výrokem „Já jsem cesta, pravda a život“, ale taky jsme se modlili, čerpali sílu i svěžest do dalších dnů a dobře odpočívali.

Rekolekcí se zúčastnil také náš spolubratr Franta Kuchař, kterého jsme přivítali s radostí a jásotem.

V neděli konečně došlo na vyhlášení našeho velkolepého šachového turnaje. Uveďme stručně jeho dlouhou historii. Už od září bylo možné se do něj zapisovat, slavnostní zahájení proběhlo po třech měsících intenzivních příprav a vyhlášení se konalo téměř měsíc od konce finálové partie. Přiznejme si, že to v historii šachu nemá obdoby. Vyhrál otec Alfréd. Vysloužil si potlesk a zlatavou sochu šachového krále.

Immagine correlata

Ze sportovních událostí týdne se ještě sluší vyzdvihnout, že fotbalový zápas Čech proti Moravě jednoznačně opanovali borci z Čech.

Samozřejmě jsme věnovali čas také pilnému studiu, modlitbě a rozjímání. Do konce února se podávají přihlášky na Teologickou fakultu, proto budeme rádi za vaší modlitbu, abychom úspěšně hledali a nalézali Boží vůli.

To je pro tentokrát všechno. Pokud zbude i příště trochu času, můžete se těšit na další střípky ze života v konviktu!

Matěj Jirsa