alfred-volnyR.D. Alfréd Volný – ředitel Teologického konviktu

Diecéze ostravsko-opavská. Narodil se 16. 7. 1958. Je rodákem ze Štěpánkovic, okres Opava. Vysvěcen na kněze byl 26. 6. 1999. Před vstupem do semináře pracoval 14 let v zemědělských družstvech Kravaře a Otice jako plánovač – rozborář. Po vysvěcení působil 3 roky ve farnosti Jablunkov. Od přestěhování konviktu z Litoměřic do Olomouce v roce 2002 pověřen vedením instituce.

 

R.D. Petr Vrbacký – spirituál Teologického konviktu

Diecéze brněnská. Narodil se v roce 1964. Pochází z farnosti Brno-Královo Pole. Vystudoval střední průmyslovou školu a po maturitě byl přijat na CMFT a do kněžského semináře v Litoměřicích. Studium na dva roky přerušil, aby vykonal tehdy povinnou dvouletou vojenskou službu u ženijního vojska ČSLA v Plzni. Dne 30. června 1990 byl v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla vysvěcen na kněze. První rok kněžské služby působil jako kaplan v Bystřici nad Pernštejnem, poté byl ustanoven jako administrátor do farnosti Horní a Dolní Věstonice na Pálavě. V roce 1993 byl přeložen jako farář do Slavkova u Brna a od roku 1997 do roku 2013 působil jako farář kostela sv. Tomáše v Brně.

 

Ing. Lukáš Mocek, Ph.D. – prefekt Teologického konviktu

 

 

 

 

 

 

 

 

Ing. Jana Moudrá – ekonomická pracovnice Teologického konviktu

Narodila se 14. 10. 1959 v Olomouci. Vystudovala gymnázium Jana Opletala v Litovli a Vysokou školu báňskou v Ostravě – fakulta ekonomická. Je vdaná, má 3 děti – syna a 2 dcery.